SEURAN SAAVUTUKSIA

Seuran ja jäsenten saavutuksia alla.

Maailmanmestaruuskilpailut

MM-kilpailut 2017, Kofu, Japani

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, ottelu, Laura Pellikka

Hopeaa, joukkueottelu, Laura Pellikka

Pronssia, tenkai, Pellikka

Hopeaa, joukkueottelu, Mikael Palmén

Pronssia, joukkueliikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, tenkai, Mikael Palmén

MM-kilpailut 2005, Göteborg

Pronssia, liikesarja, Tomi Tolsa

Pronssia, tenkai, Tomi Tolsa

Pronssia, joukkueliikesarja, Tomi Tolsa, Mikko Suhonen

Hopeaa, joukkueliikesarja, Kimmo Kivistö

MM-kilpailut 1997, Helsinki

Kultaa, joukkueliikesarja, Elisa Rousu


Euroopanmestaruuskilpailut

EM-kilpailut 2019, Tampere

Hopeaa, joukkueliikesarja, Palmén D., Anoschkin, Loponen, Sanaksenaho, Waltari (Team Finland H)

EM-kilpailut 2007, Leiden, Hollanti

Kultaa, ottelu, Emma Kaukoranta

Hopeaa, joukkueliikesarja, Martti Pohjonen

Pronssia, joukkueottelu, Martti Pohjonen

Pronssia, joukkueliikesarja, Emma Kaukoranta

EM-kilpailut 2003, Hollola

Hopeaa, tenkai, Mikko Suhonen

Pronssia, joukkueottelu, Mikko Suhonen


Suomenmestaruuskilpailut

SM-kilpailut 2019, Porvoo

Hopeaa, ottelu, Mikael Palmén

Kultaa, joukkueottelu, Palmén D., Anttalainen, Rochier, Palmén M. (Kumakai-Kuopio)


SM-kilpailut 2018, Porvoo

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, joukkueottelu, Palmén D., Morko E., Palmén M., Morko T.

Hopeaa, joukkueliikesarja, Paasikivi, Palmén D., Palmén M., Pellikka, Rochier

Junioreiden ja Sonen sarjojen SM-kilpailut 2018, Kerava

Kultaa, joukkueliikesarja, Pellikka, Pylväinen, Suhonen (Kumakai-Järvenpää)


Opiskelija SM-kilpailut 2017, Helsinki

Kultaa, liikesarja, Daniel Palmén

Kultaa, ottelu, Daniel Palmén


SM-kilpailut 2017, Lahti

Kultaa, joukkueliikesarja, Peltola, Pellikka, Rochier, Palmén M., Paasikivi

Kultaa, liikesarja, Laura Pellikka


Opiskelija SM 2016, Helsinki

Hopeaa, liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, ottelu, Mikael Palmén


SM-kilpailut 2015, Tampere

Pronssia, tenkai, Palmén M., Palmén D., Paasikivi, Mertanen, Roschier, Hietikko


SM-kilpailu 2014, Helsinki

Kultaa, A-pojat ottelu, Lasse Mertanen

Hopeaa, sonen 35+ jissen, Jani Lehmus

Pronssia, A-pojat liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, Tric track, Eemeli Sjöblom


SM-kilpailut 2013, Nummela

Kultaa, A-pojat ottelu, Mikael Palmén

Hopeaa, B-pojat ottelu, Daniel Palmén

Pronssia, A-pojat, ottelu, Lasse Mertanen


SM-kilpailut 2012, Lahti

Kultaa, joukkueottelu, Tötterman, Morko E., Pellikka, Paasikivi (jj) (Kumakai/Yo-Taido)

Kultaa, B-pojat ottelu Lasse Mertanen

Hopeaa, B-pojat ottelu Mikael Palmén

Pronssia, B-juniorit liikesarja Mikael Palmén


SM-kilpailut 2011, Helsinki

Kultaa, Sonen 30+ liikesarja, Mikko Suhonen

Hopeaa, Sonen 35+ ottelu Heikki Toroskainen

Hopeaa, joukkueottelu, Kauppinen, Lappi, Morko T., Suhonen, Toroskainen, Morko E. (jj)

Pronssia, joukkueliikesarja, Kauppinen, Lappi, Morko T., Suhonen, Virtanen


SM-kilpailut 2009, Turku

Kultaa, B-tytöt ottelu, Elli Morko

Pronssia, sonen ottelu, Heikki Toroskainen


SM-kilpailut 2008, Tampere

Kultaa, B-pojat ottelu, Väinö Lausi

Kultaa, B-pojat liikesarja, Väinö Lausi


SM-kilpailut 2007, Jyväskylä

Kultaa, naiset ottelu, Emma Kaukoranta


Joukkuelajien SM-kilpailut 2007, Kerava

Hopeaa, joukkueottelu, Kaukoranta, Tötterman, Virtanen (Riihimäki), Suhonen jj


Opiskelijoiden SM-kilpailut 2007, Helsinki

Pronssia, Martti Pohjonen


Henkilökohtaiset SM-kilpailut 2006, Kuopio

Hopeaa, ottelu, Mikko Suhonen

Pronssia, liikesarja, Mikko Suhonen

Pronssia, liikesarja, Emma Hyppönen


Joukkuelajien SM-kilpailut 2006, Asikkala

Pronssia, tenkai, Aaltonen, Hyppönen, Tötterman, Raita, Rousu, Suhonen


Henkilökohtaiset SM-kilpailut 2005, Järvenpää

Kultaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Kultaa, ottelu, Tomi Tolsa

Hopeaa, liikesarja, Kimmo Kivistö


Joukkuelajien SM-kilpailut 2005, Lahti

Kultaa, joukkueliikesarja, Holappa, Kivistö, Pohjonen M., Suhonen, Tolsa

Pronssia, joukkueottelu, Holappa, Pohjonen M., Revonkoski, Suhonen, Tolsa, (Kivistö jj)


Opiskelijoiden SM-kilpailut 2005, Helsinki

Kultaa, liikesarja, Martti Pohjonen

Pronssia, ottelu, Martti Pohjonen


Henkilökohtaiset SM-kilpailut 2004, Tampere

Kultaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Pronssia, liikesarja, Kimmo Kivistö


Joukkuelajien SM-kilpailut 2004, Nummela

Kultaa, joukkueliikesarja, Holappa, Kivistö, Pohjonen M., Suhonen, Tolsa

Pronssia, tenkai, Kivistö, Raita, Pohjonen, Rousu, Tötterman, Suhonen


Opiskelijoiden SM-kilpailut 2003, Helsinki

Kultaa, ottelu, Tomi Tolsa

Hopeaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Kultaa, Yakusokusotai, Tomi Tolsa, Kimmo Kivistö


Opiskelijoiden SM-kilpailut 2000, Helsinki

Kultaa, Yakusokusotai, Elisa Rousu, Mikko Suhonen


Kansainväliset ystävyyskilpailut

International Taido Friendship Games 2019, Tampere

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, liikesarja, Saara Paasikivi


Seuran ansiot

Suomen Taidoliiton vuoden seura 2005


Kumakain vuoden taidokat

2019 Tatu Morko ja Aaron Saavalainen (junioritaidoka)

2018 Pekka Räisänen

2017 Laura Pellikka

2016 Micaela Roschier

2015 Daniel Palmén

2014 Mikael Palmén

2013 Jani Lehmus

2012 Saara Paasikivi

2011 Mika Lukkarinen

2010 Niko Lappi

2009 Elli Morko

2008 Tua Tötterman

2007 Emma Kaukoranta

2006 Juha Revonkoski

2005 Tomi Tolsa

2004 Martti Pohjonen

2003 Mikko Suhonen