SEURAN SAAVUTUKSIA

Maailmanmestaruuskilpailut

2017 MM-kilpailut, Kofu, Japani

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, ottelu, Laura Pellikka

Hopeaa, joukkueottelu, Laura Pellikka

Pronssia, tenkai, Pellikka

Hopeaa, joukkueottelu, Mikael Palmén

Pronssia, joukkueliikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, tenkai, Mikael Palmén

2005 MM-kilpailut, Göteborg

Pronssia, liikesarja, Tomi Tolsa

Pronssia, tenkai, Tomi Tolsa

Pronssia, joukkueliikesarja, Tomi Tolsa, Mikko Suhonen

Hopeaa, joukkueliikesarja, Kimmo Kivistö

1997 MM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, joukkueliikesarja, Elisa Rousu

_____________________________

Euroopanmestaruuskilpailut

2019 EM-kilpailut, Tampere

Hopeaa, joukkueliikesarja, Palmén D., Anoschkin, Loponen, Sanaksenaho, Waltari (Team Finland H)

2007 EM-kilpailut, Leiden, Hollanti

Kultaa, ottelu, Emma Kaukoranta

Hopeaa, joukkueliikesarja, Martti Pohjonen

Pronssia, joukkueottelu, Martti Pohjonen

Pronssia, joukkueliikesarja, Emma Kaukoranta

2003 EM-kilpailut, Hollola

Hopeaa, tenkai, Mikko Suhonen

Pronssia, joukkueottelu, Mikko Suhonen

_____________________________

Suomenmestaruuskilpailut

2019 SM-kilpailut, Porvoo

Hopeaa, ottelu, Mikael Palmén

Kultaa, joukkueottelu, Palmén D., Anttalainen, Rochier, Palmén M. (Kumakai-Kuopio)


2018 SM-kilpailut, Porvoo

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, joukkueottelu, Palmén D., Morko E., Palmén M., Morko T.

Hopeaa, joukkueliikesarja, Paasikivi, Palmén D., Palmén M., Pellikka, Rochier

2018 Junioreiden ja Sonen sarjojen SM-kilpailut, Kerava

Kultaa, joukkueliikesarja, Pellikka, Pylväinen, Suhonen (Kumakai-Järvenpää)


2017 Opiskelija SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, liikesarja, Daniel Palmén

Kultaa, ottelu, Daniel Palmén


2017 SM-kilpailut, Lahti

Kultaa, joukkueliikesarja, Peltola, Pellikka, Rochier, Palmén M., Paasikivi

Kultaa, liikesarja, Laura Pellikka


2016 Opiskelija SM-kilpailut, Helsinki

Hopeaa, liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, ottelu, Mikael Palmén


2015 SM-kilpailut, Tampere

Pronssia, tenkai, Palmén M., Palmén D., Paasikivi, Mertanen, Roschier, Hietikko


2014 SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, A-pojat ottelu, Lasse Mertanen

Hopeaa, sonen 35+ jissen, Jani Lehmus

Pronssia, A-pojat liikesarja, Mikael Palmén

Pronssia, Tric track, Eemeli Sjöblom


2013 SM-kilpailut, Nummela

Kultaa, A-pojat ottelu, Mikael Palmén

Hopeaa, B-pojat ottelu, Daniel Palmén

Pronssia, A-pojat, ottelu, Lasse Mertanen


2012 SM-kilpailut, Lahti

Kultaa, joukkueottelu, Tötterman, Morko E., Pellikka, Paasikivi (jj) (Kumakai/Yo-Taido)

Kultaa, B-pojat ottelu Lasse Mertanen

Hopeaa, B-pojat ottelu Mikael Palmén

Pronssia, B-juniorit liikesarja Mikael Palmén


2011 SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, Sonen 30+ liikesarja, Mikko Suhonen

Hopeaa, Sonen 35+ ottelu Heikki Toroskainen

Hopeaa, joukkueottelu, Kauppinen, Lappi, Morko T., Suhonen, Toroskainen, Morko E. (jj)

Pronssia, joukkueliikesarja, Kauppinen, Lappi, Morko T., Suhonen, Virtanen


2009 SM-kilpailut, Turku

Kultaa, B-tytöt ottelu, Elli Morko

Pronssia, sonen ottelu, Heikki Toroskainen


2008 SM-kilpailut, Tampere

Kultaa, B-pojat ottelu, Väinö Lausi

Kultaa, B-pojat liikesarja, Väinö Lausi


2007 SM-kilpailut, Jyväskylä

Kultaa, naiset ottelu, Emma Kaukoranta


2007 Joukkuelajien SM-kilpailut, Kerava

Hopeaa, joukkueottelu, Kaukoranta, Tötterman, Virtanen (Riihimäki), Suhonen jj


2007 Opiskelijoiden SM-kilpailut, Helsinki

Pronssia, Martti Pohjonen


2006 Henkilökohtaiset SM-kilpailut, Kuopio

Hopeaa, ottelu, Mikko Suhonen

Pronssia, liikesarja, Mikko Suhonen

Pronssia, liikesarja, Emma Hyppönen


2006 Joukkuelajien SM-kilpailut, Asikkala

Pronssia, tenkai, Aaltonen, Hyppönen, Tötterman, Raita, Rousu, Suhonen


2005 Henkilökohtaiset SM-kilpailut, Järvenpää

Kultaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Kultaa, ottelu, Tomi Tolsa

Hopeaa, liikesarja, Kimmo Kivistö


2005 Joukkuelajien SM-kilpailut, Lahti

Kultaa, joukkueliikesarja, Holappa, Kivistö, Pohjonen M., Suhonen, Tolsa

Pronssia, joukkueottelu, Holappa, Pohjonen M., Revonkoski, Suhonen, Tolsa, (Kivistö jj)


2005 Opiskelijoiden SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, liikesarja, Martti Pohjonen

Pronssia, ottelu, Martti Pohjonen


2004 Henkilökohtaiset SM-kilpailut, Tampere

Kultaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Pronssia, liikesarja, Kimmo Kivistö


2004 Joukkuelajien SM-kilpailut, Nummela

Kultaa, joukkueliikesarja, Holappa, Kivistö, Pohjonen M., Suhonen, Tolsa

Pronssia, tenkai, Kivistö, Raita, Pohjonen, Rousu, Tötterman, Suhonen


2003 Opiskelijoiden SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, ottelu, Tomi Tolsa

Hopeaa, liikesarja, Tomi Tolsa

Kultaa, Yakusokusotai, Tomi Tolsa, Kimmo Kivistö


2000 Opiskelijoiden SM-kilpailut, Helsinki

Kultaa, Yakusokusotai, Elisa Rousu, Mikko Suhonen

_____________________________

Kansainväliset ystävyyskilpailut

2019 International Taido Friendship Games, Tampere

Hopeaa, liikesarja, Laura Pellikka

Pronssia, liikesarja, Saara Paasikivi


2015 International Taido Friendship Games, Tanunstrand

Hopeaa, joukkueliikesarja, Elisa Rousu

_____________________________


Seuran ansiot

2005 Suomen Taidoliiton vuoden seura

2021 Suomen Taidon vuoden seura


_____________________________

Ansiomerkit

2020 Suomen Taidon pronssinen ansiomerkki: Teppo Savinen, Saara Paasikivi, Tatu Morko

2018 Suomen Taidon pronssinen ansiomerkki: Aki Peltola, Laura Pellikka

2017 Suomen Taidon hopeinen ansiomerkki: Mikko Suhonen

2016 OKM ansiomitali kultaisin ristein: Elisa Rousu

Suomen Taidon vuoden taidokat

2021 Suomen Taidon vuoden nuori taidoka Aaron Saavalainen

_____________________________

Kumakain vuoden taidokat

2020 Aaron Saavalainen

2019 Tatu Morko ja Aaron Saavalainen (junioritaidoka)

2018 Pekka Räisänen

2017 Laura Pellikka

2016 Micaela Roschier

2015 Daniel Palmén

2014 Mikael Palmén

2013 Jani Lehmus

2012 Saara Paasikivi

2011 Mika Lukkarinen

2010 Niko Lappi

2009 Elli Morko

2008 Tua Tötterman

2007 Emma Kaukoranta

2006 Juha Revonkoski

2005 Tomi Tolsa

2004 Martti Pohjonen

2003 Mikko Suhonen

_____________________________